הסוף להליכה עם כאבים

מי שמכיר אותי, יודע שאני כבר שנים סובלת מיבלת עיקשת בכף רגלי הימנית. אבל מה זה עיקשת. כל כך עיקשת שכבר כמעט והרמתי ידיים ונכנעתי לה.

יבלות ברגליים בכלל ובכפות רגליים בפרט, אני יודעת, מאוד נפוצות. אבל יש כאלה שלהם אותן היבלות ממש ממש כואבות. אצלי כל דריכה על כף רגל ימין הייתה ממש סבל בל יתואר. ברמה כזאת שזה ממש השפיע על צורת ההליכה שלי ובמבטים מרחמים מהסביבה.

אני נלחמתי, ממש נלחמתי. הלכתי לכל הרופאים, השתמשתי בכל המשחות, פדיקורים, שמנים, סבונים מיוחדים, חנקן נוזלי, לייזר ואפילו חיתוכים. אבל שום דבר לא עזר.

אכן, חלק מהטיפולים הקלו על הכאבים בכף הרגל לזמן מה. אבל כעבור תקופה שוב הן התחילו לצוץ והיבלת לא נעלמה. הבנתי כבר לבד שיש לי שם שורש עיקש של היבלת עמוק ברקמה. אבל אף רופא, וראיתי הרבה לא הצליח למצוא את הנוסחה המתאימה.

אז אחרי ניסיונות, בדיקות ואכזבות. נראה לי שהצלחתי למצוא את הנוסחה המתאימה להיפטרות מיבלת בכף הרגל שכל כך מרגיזה.

דבר ראשון אני אציין, שלא קיימת תרופה, משחה או טיפול פלא שהופ והיבלת נעלמת. צריך להבין מראש שהטיפול ביבלת בכף הרגל הוא תהליך ארוך ומסודר. ושכלל הטיפולים טובים אך לא מושלמים. הבנתי הייתה, בשילוב נכון בין מספר שיטות וטיפולים אפשר לנצח את היבלת. ולהגיד לה שלום ולא להתראות אחת ולתמיד.

אני אספר לכם כאן מה הם שלבי הטיפול שלי עזרו בתקווה שאולי גם לכם הם יעזרו.

שלב ראשון – פילינג.

הפילינג נועד רק להסרה של השכבה העליונה הקשה של העור. מה שיחשוף את הרקמות שמתחת לאותה שכבת עור קשה. הפילינג הוא טיפול קל ואפילו נעים. כמובן יש לדאוג שיבוצע באופן מקצועי.

שלב שני – לייזר.

אחרי שחשפתי את שכבת העור העליונה מה שהקל הרבה יותר על עבודת הלייזר. שלא יעבדו עליכם. הלייזר לא יכול לשרוף את שורש היבלת באם הוא נמצא עמוק בפנים. אבל הלייזר יכול לטפל באופן מאוד יעיל ברקמה האמצעית בעור (הדרמיס) שנגועה ביבלת. הוא מפרק את אותן רקמות. כך שעכשיו קל יותר להגיע לשורש היבלת ולטפל בו.

שלב שלישי – משחה או ניתוח.

בשלב הזה התלבטתי רבות. סוף סוף הגעתי לרקמת השורש. עכשיו שאלת מיליון הדולר. איך נפתרים מאותו שורש עקשן. לבסוף החלטתי לפני חיתוכים ושימוש בסכינים. ניתן למשחות את הסיכוי לטיפול. זה לא כואב, זמן תגובה אמור להיות קצר (מספר ימים בערך). והתופעות לוואי הן מופחתות מאשר ניתוח. ואכן בחרתי במשחה שלדעתי הכי התאימה לי (אני לא אגיד איזה מכיוון שכל אחד צריך לבחור את המשחה המתאימה לו). מרחתי כל בוקר וערב לפני השינה. וסוף כל סוף לאחר מספר ימים (אצלי זה לקח שבוע). הרגשתי שהכאב נעלם כלל. בחנתי את כף הרגל ואכן ההפרשות נעלמו ושאר הסימנים הטבעתיים הצהובים שהיו כאשר הייתה היבלת קיימת. המשכתי למרוח את המשחה לעוד שבוע בערך. עד שהבחנתי שעור כף הרגל חזר לקדמותו.

 

בשורה התחתונה, אין שמחה ממני להיפטר מהיבלת העיקשת בכף הרגל.

התובנה היחידה שאני יכולה לחלוק עמכם לגבי הטיפול ביבלת בכף הרגל הינו:

אין טיפול לא טוב. כל הטיפולים טובים אבל כל הטיפולים משלימים זה את זה.

סיפור אישי גולשת אנונימית