6 דרכים להעלים נימים ברגליים

הרגליים שלנו ברוב הפעמים חשופות, במיוחד בקיץ הישראלי שבו מרבים ללבוש קצר, להעדיף סנדלים וללכת לים. עם זאת, כאשר הרגליים שלנו מרושתות בנימים, המראה שאמור להיות חלק ונעים לעין הופך להיות מטריד, ולו בעיני עצמנו, אך גם זה מספיק על מנת שנרצה לעשות שינוי. מה אם כן עושים? ובכן התשובה אינה טמונה במכנסיים ובנעליים סגורות, אלא במגוון פתרונות חלופיים, כאלו שאינם דורשים מאתנו שינוי בהתנהגות ושכן מציעים פתרונות משמעותיים.

מהם נימים?

נימים הם כלי דם ממש קטנים שמהווים צינור שמעביר דם מכיוון העורק לכיוון הווריד. ברגע שנוצר עומס של נימים, אותם נימים קטנטנים שבדרך כלל לא ניתן להבחין בהם מתחילים להתרחב, כך שהם לא ספק נראים למרחוק ומפריעים למראה הכללי.

הכירו את השיטות הבאות:

  1. שימוש בגלי רדיו – גלי רדיו מסייעים לטפל בנימים, בעיקר בנימים שמופיעים בין המפשעה לברך. הטיפול אינו מתאים עבור טיפול בוורידים גדולים, אך כל עוד מדובר בנימים יחסית קטנים, הרי שאז הטיפול מוצלח ואף מותאם עבור כל קבוצות הגילאים. שימוש בגלי רדיו מושתת על אנרגיה חשמלית שמועברת בתדירות ובאורכי גל משתנים, כך שהם מתבייתים על פיגמנטים יוצאי דופן. ברגע שגל הרדיו נפגש עם פני העור נוצרת התנגדות שמחממת את הרקמה, כך שהגוף מתחיל לייצר סיבים חדשים, עובדה שמובילה לתוצאה חלקה ומרשימה.
  2. גל אור IPL – שימוש בגל אור מסייע לטפל בתופעה של נימים באופן הבא: הגל מצליח לחדור את שכבות העור, ובכך פוגע בכלי דם. הפגיעה סוגרת את כלי הדם ומעלימה אותם. טיפול מעין זה מצריך סדרה של 3 טיפולים. הטיפול עצמו אינו נעים ומלווה באדמומיות. כמו כן, מדי כמה חודשים נדרשים לבצע תחזוקה, טיפול מחדש.
  3. אלקטרוקואגולציה – שיטה זו צורבת את הנימים באמצעות שימוש במחט חשמלית. לשם כך נדרשת הרדמה מקומית, פשוט כדי להימנע מתחושת חוסר נוחות שתוביל לתזוזה לא רצויה בעת הטיפול. ברוב הפעמים לא נותרות צלקות.
  4. רפואה משלימה – כמו בכול תחום, כך גם פה לרפואה המשלימה יש במה לתרום, גם עבור מי שסובל מנימים לא אסתטיים באזור הרגליים. בגזרה זו ניתן למצוא המלצות עבור דיקור סיני, הקפדה על תזונה מסוימת (נדרשת הנחייה מקצועית), עיסוי אזורי (למשל עיסוי לימפתי) וכדומה. עם זאת, יש לקחת בחשבון שלא תמיד רפואה משלימה תתגלה כיעילה עבור כל מצב של בעיית נימים, וברוב הפעמים ייקחו כמה שבועות עד שיתאפשר להבחין בשינוי המיוחל.
  5. תכשירים דרמו קוסמטיים – תכשירים דרמו קוסמטיים נוגעים לאותם קרמים שמשלבים בין תכונות קוסמטיות לבין תכונות של תכשירים רפואיים. תכשירים אלו יותר זולים ממגוון תכשירים קוסמטיים והם יודעים להעניק מענה ממוקד עבור שורה של בעיות אסתטיות ורפואיות. כיוון שאין מדובר בתרופה של ממש, ברוב הפעמים ניתן לרכוש ללא מרשם. אם מתמקדים בסוגים המתאימים (למשל רוביאלין) ניתן למצוא שהתכשיר אכן מסייע . הוא מונע מנימי הדם להמשיך להתרחב, מפחית מצב של דלקות והוא מקרר את פני עור ובכך מווסת את הטמפרטורה.
  6. העלמת נימים בלייזר – העלמת נימים בלייזר הוא טיפול יעיל וממוקד שמעניק תוצאות מידיות, לרוב אין צורך בטיפול המשך. מדובר בתהליך שאינו פולשני ושאינו מצריך הרדמה, מקסימום נעזרים במשחת אלחוש. מדובר באחוזי הצלחה מאוד גבוהים ולא נותרות צלקות. כיצד התהליך עובד? קרן הלייזר מגיעה בדיוק מרבי לכל אזור רצוי, וברגע שהיא פוגעת בנים היא מכווצת אותו עד שהוא נעלם לגמרי, כאשר ישנה שליטה מלאה הן על עומק החדירה של קרן הלייזר והן על הטמפרטורה.